Avtor Sporočilo
<  Pravni predpisi o PDI  ~  Glede kolokvijev za tiste, ki niso opravljali prip. na sodiš
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
nitram
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2009 9:41 am  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2009 15:18

Pozdravljeni!

Zanima me ali je kdo od sotrpinov, ki so člani tega foruma, kolokvija že opravljal. Kakšni so primeri (ali gre za primere, ki so bili prej obravnavani/uporabljeni na PDI-ju) in kakšen je kriterij ocenjevalcev (ali se ta razlikuje od kriterija na PDI-ju).

Za vaše odgovore se vam že v naprej zahvaljujem

Martin Šafar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
azav
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2009 11:49 pm  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Apr 2007 17:23

Tale post je sicer star, ampak morda komu prav pride.

Je isto kot na PDI, primeri so včasih stari iz PDI, včasih pa dajo nov spis.

Ocenjuje se kot na PDI ali celo strožje. Vsaj meni sta oba popravljalca rekla tako.

Je pa fulllll dobra zadeva. Povejo ti kaj si naredil narobe, dajo nasvete kaj delajo drugi narobe, kako prihraniti čas, kaj brati v spisu in kaj ignorirati....
Nazaj na vrh
nitram
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 10, 2009 3:13 pm  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2009 15:18

Malce pozno pa vendar.

Kar je napisal azav po mojih izkušnjah drži. Na civiliu smo imeli zadevo, ki se je pojavila pred 2 mesecema na PDI-ju. Na kazenskem so nas pa presenetili z dokaj zaj... zadevo, in sicer je sodišče na GO že razglasilo sodbo, ki pa ni bila vredu. Ocenjevalec nas je želel "preiskusiti".

Drži pa tudi, da je zadeva za nas, ki nismo opravljali pripravništva na sodišču koristna, če ne celo nujna, saj gre za dejanski prikaz razmer in pogojev, ki bodo vladali na PDI-ju, pa še mali test živcev.

Tudi nasveti ocenjevalcev so zlata vredni.
Nazaj na vrh
bigbrother
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2009 12:54 am  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Okt 2008 15:58

nitram je napisal/a:

Kar je napisal azav

a azav je dec?? Rolling Eyes
Nazaj na vrh
gol2296
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2009 11:08 am  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Nov 2008 13:12

Mene je kolkovij sta boljše ocene na izpitu - kazenkso. Mi je prav prišlo, ker kazenskega res nisem delal, je bil kolokvij ocenjen kot uspešen, popravljalka je rekla, da bi dala 8/9, da pa napaka, ker sem napisal strnjeno sodbo in da je fajn napisat al več. in sem na izpitu napisal precej obširno, kar pa sta mi g. masleša in Florjančič štela v zlo in mi zaradi tega spustila oceno. Smo pa ime stare PDI, žal pa prej nisem gledal po forumu - n tudi fajn, da ne, da je bil kr pravi test.
Nazaj na vrh
bjakeb
PrispevekObjavljeno: Sob Jul 03, 2010 7:53 pm  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Maj 2010 10:47

junija kolokvija nista bila po starih pdijih. pomojem kar fajn izkusnja, zveš marsikaj zanimivega in se natreniraš za izpitni pressure.
Nazaj na vrh
pbb
PrispevekObjavljeno: Pet Maj 11, 2012 1:17 pm  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Dec 2011 12:05

Lahko kdo napiše še kaj več o kolokvijih...karkoli? Kakšen je kaj uspeh, a jih dosti pade? Vsak info bo dobrodošel...da vem, kaj me čaka junija Smile

Se sicer skušam čim manj jezit glede pdi-ja, ampak malo pa je nerodno, da moraš, če želiš na izpit septembra, kolikvija opravljat že v začetku junija...poleg dobre strani - da te to prisili toliko prej predelat najmanj civil in kazensko Very Happy
Nazaj na vrh
AnzeT
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 29, 2015 11:50 am  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Nov 2014 9:21

Živjo,

ima slučajno kdo kakšne sveže informacije o kolokvijo oz. ali lahko kdo bolj podrobno napiše kako stvar zgleda. Hvala!

LP,
Anže
Nazaj na vrh
jullia
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2015 9:38 am  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Apr 2014 14:33

Jaz sem ga delala junija 2014, če je to dovolj sveže zate.

Izgleda zelo podobno kot izpit, s to razliko, da smo civilno kolokvij pisale tri punce, na kazenskem je bila pa samo še ena sotrpinka z menoj. Prideš tja v rožno, s seboj privlečeš kufer literature, mobitel pred izpitom izklopiš in oddaš. Edina razlika je v tem, da nadzoruje samo en "paznik", ne dva.

Dobiš spis, dobiš pole, pišeš sodbo. 8 ur časa, enako kot na izpitu. Čez par dni imaš konzultacije in izveš rezultat, skupaj s komentarjem sodbe - kaj je OK, kaj ni.

Osebno ne poznam nikogar, ki bi padel, tako da pomoje kljub vsemu niso tako strogi kot na izpitu. Vem za par ljudi, ki so kakšno res hudo neumnost napisali in tudi dobili povratno informacijo, da bi jih na izpitu to znalo stat pozitivne ocene, na kolokviju je pa šlo skozi.

Razen tega, da ti jih mastno zaračunajo, se meni zdijo čisto fajn zadeva ti kolokviji, ker je fino imet generalko pred izpitom, da samega sebe stestiraš - časovno, glede same logistike pisanja,...
Nazaj na vrh
u187
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 15, 2015 1:46 pm  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Nov 2012 16:24

Ne znam si razporediti terminov za seminar Iztek in kolokvije. In sicer oktobra ostanem doma in se začnem učiti. Na izpit bom šla marca. Kaj bi bilo boljše:
- seminar Iztek november/december (ko se bom učila šele dober mesec) in januarja kolokvij ali
- seminar Iztek januarja in kolokvij februarja (tik pred izpitom)?

A obstaja možnost, da kolokvij padem?

Hvala za nasvete!
Nazaj na vrh
jullia
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 15, 2015 2:34 pm  Odgovori s citatom

To je pa čisto osebna odločitev.

Jaz sem šla na Iztekov seminar, še preden sem se sploh učit začela. V civilu sem imela sicer zaradi službe precej podlage, pri kazenskem pa skoraj nič.

Mogoče to ni bila najpametnejša odločitev, še predavatelja sta sama rekla, da priporočata seminar tik pred izpitom, ampak meni je ustrezalo, ker sem potem med učenjem točno vedela, na kaj moram bit pozorna. Če bi samo v prazno sodbe brala, bi precej manj odnesla od tega.

Na kolokvij sem šla pa junija, zadnji možni termin pred septembrskim izpitom. Glede na to, da sem se maja začela učit, pa prej tudi nisem mogla it Smile

V bistvu glede na to, da sem šla septembra izpit delat, niti nisem imela prav veliko manevrskega prostora, da bi si lahko izmišljevala glede časovne razporeditve. Ti ga pa v resnici tudi nimaš. Če boš šla šele februarja kolokvije delat, pomoje marca niti ne moreš na izpit, ker ne boš imela pravi čas potrdila o opravljenih kolokvijih v roki, se je treba kar precej pred izpitom že prijavit.

V resnici bi šla jaz na tvojem mestu že decembra kolokvije pisat.
Nazaj na vrh
u187
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 16, 2015 6:19 am  Odgovori s citatom

Hvala!
In še dobro, da si me opozorila na rok za prijavo. Jaz sem to čisto odmislila. Groza.

Zakaj misliš, da bi bilo bolje iti na kolokvij decembra kot pa januarja? Bojim se, da decembra še ne bom dovolj pripravljena.
Nazaj na vrh
Majchi
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 16, 2015 2:09 pm  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Jul 2011 23:02

Meni je predavatelj rekel, da ni dobro iti na seminar IZTEK zadnji mesec pred izpitom, ampak en mesec prej, ker da so kandidati zadnji mesec že tako živčni zaradi bližajočega se izpita. In s tega vidika se popolnoma strinjam z njim.
Nazaj na vrh
jullia
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 16, 2015 2:17 pm  Odgovori s citatom

u187 je napisal/a:
Hvala!
In še dobro, da si me opozorila na rok za prijavo. Jaz sem to čisto odmislila. Groza.

Zakaj misliš, da bi bilo bolje iti na kolokvij decembra kot pa januarja? Bojim se, da decembra še ne bom dovolj pripravljena.

Saj pravim, to je čisto osebna odločitev.

Jaz sem imela v civilu ful podlage in me kolokvij (sploh po opravljenem seminarju) ni nič skrbel. Za kazensko sem pa sicer malo reskirala, ampak so me pri Izteku tudi opremili z dovolj navodili, da je šlo skozi.

Na splošno je mene od celega izpita najbolj skrbel ustni izpit iz gospodarskega prava, zato mi je bilo zelo pomembno, da dam kolokvije čimprej čez, potem sem se pa to začela učit.

Vsak se mora zase odločit, jaz te nič ne napeljujem v eno ali drugo smer, samo to pazi, da boš pravočasno vse opravila, da se boš lahko prijavila na izpit. Vse ostalo je pa stvar posameznika, na kakšen način se bo lotil, da bo čimbolj suveren in da se bo čim manj sekiral. Precej je tudi odvisno od tega, kakšno imaš izhodišče, ko štartaš.

To pa lahko rečem, PDI je bolj kot karkoli drugega test za živce. Če uspeš ostat mirna do konca, si že na pol poti do zmage. Meni je zelo pomagalo, da sem kolokvije že junija naredila in potem imela celo poletje v glavi, da so šli kolokviji čez, da torej ni nobenega resnega razloga, da pisni izpit ne bi šel.
Nazaj na vrh
u187
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 18, 2015 6:23 am  Odgovori s citatom

Hvala! Imaš prav. Tekma z živci. In jaz se ne dam! Smile
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Pravniški državni izpit - PRAVNIKI.INFO Seznam forumov  ~  Pravni predpisi o PDI

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Omejitev odgovornosti