Avtor Sporočilo
<  Pravni predpisi o PDI  ~  Glede kolokvijev za tiste, ki niso opravljali prip. na sodiš
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
burskab
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2016 11:21 pm  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Sep 2015 7:57

Zdravo! Koliko ste se sotrpini kaj učili za kolokvij (tisti, ki nimate sodniškega pripravništva)? Ali je dovolj da prebereš relevantne zakone, obiščeš obvezne seminarje in doma poskusiš napisat kakšno sodbo?
Skrbi me predvsem kazensko, saj v službi nisem kaj dosti delala na tem področju...
Na kolokvije bi šla junija, se pa učim poleg službe, zato mal zganjam paniko :D
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAVSI
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 18, 2016 7:46 am  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Nov 2015 19:49

Branje vseh zakonov in podrobno poznavanje njihove vsebine, po mojem mnenju niti ni nujno za kolokvij, navsezadnje imaš lahko vse s seboj, samo vedeti moraš kam približno pogledat. Zagotovo pa je potrebno prebrati nekaj sodb, da spoznaš strukturo, razne posebnosti..prav tako je dobro če se kakšno sodbo za trening tudi napiše. Ocenjevanje je pri večini sestavljalcev kolokvijev sicer milejše kot na pdi.
Nazaj na vrh
burskab
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2016 10:51 pm  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Sep 2015 7:57

Kolk pa pride kaj v poštev npr ZGD, kakšna zemljiška knjiga, izvršba ipd.? Jasno mi je, da ZPP, OZ, ZD, SPZ, ZZZDr že moreš predelat, kako je z ostalim? Se drugače na kolokvijih res pojavljajo stari PDI-ji?
Nazaj na vrh
katja27
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 26, 2016 3:27 pm  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Maj 2015 11:28

zdravo,

jaz sem bila na marčevskem kolokviju in smo imeli pri civilu klasično odškodninko pri kazenskem pa kd grožnje. Nekih večjih procesnih hakelcev ni bilo, mogel si le dobro obrazložit, zakaj si se odločil, da (ne)verjameš priči, izvedencu.

tako da ne potrebuješ toliko pravnega znanja, je pa dobro, da napišeš kakšno sodbo in da jih nekaj prebereš, da dobiš občutek za strukturo in besedišče. stare pdi-je sem pregledala toliko, da sem vidla, na katerih institutih in kd je poudarek.
Nazaj na vrh
anja pdi
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 22, 2016 8:22 pm  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2016 18:56

Zdravo,

jaz sem šla na aprilski kolokvij. Imeli smo preklic izročilne pogodbe pri civilnem delu.
Kazensko pa neupravičena proizvodnja in promet s prepovedanimi drogami.

Noben primer ni bil posebno težak. Meni se je zdel kolokvij koristen, zdej se piše v isti sobi s tistimi, ki pišejo pdi. Dobiš občutek kako je, ko vsi listajo, pa premetavajo stvari pa jejo itd., pa tut glede časa.

Treba je znat civil in kazensko.

Oba sodnika, ki sta pripravila nalogo sta rekla, da je važna obrazložitev, odločitev ni bistvena. Dobila sem občutek, da jim je pomemben tudi celoten izgled naloge, da ni vse nakracano in označeno z zvezdicami pa da se sodba lepo bere.

Ocenjujejo pa enako kot pdi, mogoče so malenkost manj strogi. So pa dali tudi negativno oceno, če ni blo ok. Tako, da priporočam, da prej napišete kako sodbo.

Srečno in lp

A.
Nazaj na vrh
aperme
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2016 2:12 pm  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Mar 2014 13:47

Zdravo,

majska kolokvija:
CIVIL: zakonska subrogacija (posojilo-zastavitelj in solidarni plačnik, nepremičnina prodana, nov lastik plača cel kredit in toži posojilojemalca). nalogo je sestavljala Vrhovna sodnica, meni se je zdel kar težek primer, sploh v primerjavi s PDIjem ta rok (odškodnina, vmesna sodba).
KAZENSKO: Lahka telesna poškodba .... klasika, izvedensko mnenje, dokaj obširen spis (prepisi zvočnih posnetkov 4 narokov), tožilka modificirala na zadnji GO,...

Sam kot odvetniški pripravnik iskreno nevem, kako bi uspešno opravil kolokvija brez Iztekovega seminarja, saj pred tem nisem napisal ene sodbe.

Niso pa zgolj pozitivno opravljeni kolokviji, iz prve roke slišal od dveh sotrpinov.

lp,
Nazaj na vrh
mato121
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 24, 2018 9:16 pm  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Mar 2017 10:21

Je kdo tako prijazen in napiše kaj je bilo zadnje čase na kolikvijih?
Nazaj na vrh
mm15
PrispevekObjavljeno: Pet Maj 25, 2018 9:02 am  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jun 2016 10:42

Marca je bilo na civilu uporaba ZvPot (seznanitev potrošnika s splošnimi in drugimi pogoji, mislim da 25.b) in nesklepčna tožba. In sicer je iz izvršbe šlo v pravdo, ker naročnik mobilnih storitev ni plačal računa (cca 1000 eur za mobilne podatke) in ga je operater dal v izvršbo. Problem je bil ker nismo imeli vseh dokazov v spisu in to smo na konzultacijah ugotovili, da je bil njihov kiks ker očitno niso vsega skopirali. Npr ni bilo najbolj pomembnega računa, tak da nisi mogel niti vedet kaj na računu točno piše. Point pa je bil v tem, da bi operater pred podpisom pogodbe moral potoršnika izrecno seznaniti s splošnimi pogoji uporabe storitve, ne sam to ko ti dajo elektronski podpis in nimaš možnosti prebrat.

Kazensko pa je bilo KD poskusa vlomne tative v sostorilstvu. Dva tipa sta šla vlamljat v eno hišo in so enega pri begu dobili varnostniki, spis je bil obsežen in poln procesnih vprašanj.
Nazaj na vrh
mato121
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2018 3:07 pm  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Mar 2017 10:21

Ok, hvala za porocilo:D Kako dobro pa je potrebno znati? So strogi, je potrebno prav odlociti?
Nazaj na vrh
mm15
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2018 3:40 pm  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jun 2016 10:42

Treba se je pripravit, saj se piše tako kot pisni del PDI (v istem prostoru in pogoji), le da je drug primer. Vsi ne naredijo. Na konzultacija dobiš feedback od sodnikov, tako da vidiš kje si. Pomembna je obrazložitev.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 2 od 2
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Pravniški državni izpit - PRAVNIKI.INFO Seznam forumov  ~  Pravni predpisi o PDI

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Omejitev odgovornosti