Avtor Sporočilo
<  Pravni predpisi o PDI  ~  PRIJAVA NA PDI - POTRDILA - KOLOKVIJ (sodniško prip.)
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
tal
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 11:38 pm  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jun 2010 11:21

Zanima me ali je problem, če je kolokvij ocenjen kar v mnenju od sodnika ali je potrebno, da se to naredi ločeno. In ali je dovolj, če sodnik napiše da je kolokvij opravljen ali ga mora dejansko ocenit?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kuba
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2014 7:49 am  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Feb 2006 19:32

Preberi tretji odstavek 9. člena Pravilnika o programu sodn. pripr. in pdi, vse piše.
Nazaj na vrh
sale.alejkum
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2014 8:29 am  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Sep 2011 14:47

Sicer se mi ne da iskat pravilnika, ampak pri nas si vedno dobil dva različna pildka.
Nazaj na vrh
tal
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2014 10:10 am  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jun 2010 11:21

Res vse piše... ampak še zmeraj mi ne odgovori na vpr. Ne piše ali morata biti potrdilo izdano ločeno (torej lahko domenvam, da ne) in ne piše, da mora biti ocena številčna (torej domnevam, da je lahko tudi opisna - opravljeno). Vprašanje pa je... kako si pa to interpretirajo tisti, ki odločajo o tem ali je vloga popolna. In če bi se stvari iz zakonov in pravilnikov vedno lahko razlagala nedvoumno tudi marsikaterega spora na sodišču ne bi bilo!

Mene je predvsem zanimlao, če lahko kdo prijazno pomaga s svojo izkušnjo.
Nazaj na vrh
sale.alejkum
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2014 2:11 pm  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Sep 2011 14:47

Potrdilo je ločeno od mnenja mentorja. Ocene niso številčne, pri meni je bilo "opravil", ali "uspešno opravil", ne spomnim se.

Pa nisem še slišal za primer, da bi imel kdo pri prijavi na PDI s tem probleme.
Nazaj na vrh
smehla
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2014 2:13 pm  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Mar 2013 10:19

Jaz sem imela preprosto napisano in sicer za vsak kolokvij posebej na svojem dopisu:
POTRDILO o opravi kolokvija
Sodniški pripravnik, ta in ta, je v času pripravništva na področju kazenskega oz. civilnega prava na sodišču tem in tem opravil obvezni kolokvij na temo izdelava osnutka kazenske oz. civilne odločbe prve stopnje z oceno zelo uspešno.
Žig sodišča in podpis mentorja
Vloga je bila ok.
Nazaj na vrh
marinamarina
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 29, 2016 4:27 pm  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Okt 2015 7:52

Pozdravljeni, jaz pa lepo prosim, če mi lahko poveste, kaj vse ste imeli napisano v mnenju mentorja? Ali ste imeli napisane metode dela, tehnična znanja, odnos do dela in do strank? Ali zadostuje, da je pripravnik pač uspešno opravil pripravništvo, sodbe, ki si jih napisal, obravnave, da si se seznanil z delom in uspešno zaključil pripravništvo (seveda poleg podpisa mentorja, žiga sodišča in teh osnovnih sestavin)? Lepo prosim za odgovore.
Nazaj na vrh
marinamarina
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 31, 2016 9:54 am  Odgovori s citatom

A res nihče ne bi delil svoje izkušnje? Lepo prosim. Zaradi pomanjkljivosti mnenja mentorja so mi namreč zavrnili prijavo na izpit. In me res zanima kako podrobno ste imeli ostalo napisano to mnenje. Hvala!
Nazaj na vrh
zannovak
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 01, 2016 3:39 pm  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jan 2014 16:24

Moja mentorica je zahtevala, da ji pripravim osnutek mnenja, potem ga je pa samo dopolnila in podpisala. Spesnil sem nekaj takega (in je šlo čez bp):

Sodniški pripravnik _______, rojen dne _______ v _______, stan. _______, je bil razporejen na _______ oddelek _______ v obdobju od _______ do _______.

Za mentorico sem mu bila določena _______.

V tem času je sodniški pripravnik prisostvoval narokom za glavne obravnave, pregledoval in preučeval sodne spise ter spisom pripadajočo pravno podlago. Izdelal je osnutke sodnih odločb v zadevah _______, preučeval sodno prakso, povezano s predmeti obravnavanja v omenjenih zadevah, in s tem povezano dodatno študijsko literaturo ter veljavno zakonodajo. Osnutki sodnih odločb in mnenja v drugih zadevah, ki jih je pripravil sodniški pripravnik, so bili oblikovani jasno, razumljivo in pravilno.

Sodniški pripravnik je izpopolnjevanje na oddelku [odlično/zelo uspešno/uspešno/neuspešno] opravil. Izkazal je dobro poznavanje materialnega in procesnega prava, zmožnost uporabe pravne teorije pri konkretnih odločitvah in sposobnost razmišljanja. Njegov pristop k reševanju posameznih vprašanj je bil jasen in strokovno podprt.

Sodniški pripravnik je [odlično/zelo uspešno/uspešno/neuspešno] opravil tudi kolokvij: sodba je temeljila na pravilno ugotovljenem dejanskem stanju, uporabljena je bila prava pravna podlaga, odločitev je bila pravilna, _______.

Dodeljene mu naloge je sodniški pripravnik opravil uspešno in kakovostno, njegov odnos do mentorice je bil _______, enak odnos pa je imel tudi do administrativnega osebja in strank.
Nazaj na vrh
marinamarina
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 01, 2016 4:44 pm  Odgovori s citatom

Hvala! A glede tega, da je bilo potrdilo o opravljenem kolokviju kar v mnenju, pa niso nič komplicirali? Še enkrat lepa hvala.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
Pravniški državni izpit - PRAVNIKI.INFO Seznam forumov  ~  Pravni predpisi o PDI

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Omejitev odgovornosti